Na prodej

Publikace Asociace TOM

APublikace Asociace TOMsociační tiskoviny

Pokud máte o publikace zájem, neváhejte nás kontaktovat na emailu ustredi@a-tom-cz nebo telefonu +420 220 910 460

Velká kniha o tomících - novinka k výročí 25 let založení spolku!

Etapové a táborové hry

Ostatní publikace

Ostatní asociační radůstky


Asociační tiskoviny

Asociační časopis TomíkČasopis Tomík

Každý správný spolek má mít svůj spolkový časopis. Stejně tak i tomíci. Náš čtvrtletník se jmenuje překvapivě Tomík a vychází nepřetržitě od roku 1993. V Tomíkovi najdou čtenáři novinky ze spolkového dění, zajímavosti z České republiky i z ciziny, zážitky mnoha oddílů z výprav, výletů, táborů atd. Tomík vcelku pravidelně přináší přehled novinek ze světa outdooru, nezapomíná na internetové aktualitky, které by mohly zajímat mladší i straší členy hnutí. Tomíkovi se věnuje celá jedna sekce na tomto webu. Bližší informace naleznete ZDE.
 

Časopis TuristaČasopis Turista

Nejstarší profesionální časopis zabývající se turistikou a pobytem v přírodě má dnes opravdu profesionální, špičkovou úroveň. Celobarevný magazín uspokojí cestovatele tuzemské i zahraniční, lidi klubové i tuláky, kteří se po republice rádi pohybují neorganizovaně. Předplatné časopisu Turista získávají pravidelně zástupci nejpilnějších oddílů asociace. V každkém čísle je dvoustrana věnovaná tomíkům.

Velká kniha o tomících

 

Velká kniha o tomících mapuje 25 let činnosti našeho spolku. Výpravná knížka plná oddílových fotek. Jedna kniha stojí 70 Kč a celá tato částka poputuje na charitu. Za oddíl si můžete (zatím) koupit maximálně tři výtisky. K zásilce vám připočteme 50 Kč poštovného. Tedy:

- Jedna kniha: 70 Kč + 50 Kč

- Dvě knihy: 140 Kč + 50 Kč

- Tři knihy: 210 Kč + 50 Kč

Máte-li zájem, pište na ústředí na mail ustredi@a-tom.cz a do tří týdnů ji máte u sebe. Neváhejte a pište, zásoby nejsou bezedné :)


Etapové a táborové hry

Jeníček a Mařenka (táborová hra Karla Olivy)

Deset textů a o mnoho více veselých úkolů. Táborová hra na motivy pohádky Perníková chaloupka z pera Karla Olivy. Oba dva díly v jednom svazku pouze za 30 Kč.
 
 
 

Táborová dobrodružství

Táborová dobrodružství

Objemná, výpravná a dlouho očekávaná publikace z dílny Ivoše Skočka a Jiřího Paláta z oddílu Zlaté šípy z Valašského Meziříčí. Dílo přináší 5 táborových her. Ve skutečnosti je trestí nesčetného množství nápadů, námětů, postřehů a návodů, jak udělat táborový život pestrý a ještě pestřejší. 100 Kč za kus.
 

HobitHobit

Tato táborová hra vznikla za spolupráce vedoucích a instruktorů oddílu TOM Bobři z Úštěka. Jak sami autoři podotýkají, hra se od původní verze liší tam, kde při realizaci původní scénář nesplnil očekávání autorů. Jak se jim to povedlo můžete posoudit sami. Své svěřence oblékněte do pláštíků a s Gandalfovou pomocí vyrazte na Zlobry. Cena je 30 Kč.
 
 
 
 
 

Návrat z hvězdNávrat z hvězd - publikace je bohužel již vyprodaná

Autorem je Jiří Chour, jde o táborovou hru s pavědecko-fantastickým motivem. V době, kdy se český premiér chystá vládnout s marťany, je tato hra víc než aktuální. Víte, že se jedna její kapitola jmenuje Mupy Mup. že vám to nic neříká? Cena 30 Kč.
 
 
 
 
 
 

Sanatorium doktora RobschitzeSanatorium Dr. Robschitze

Svět je plný příjemností. Jste-li tomíky v ústavu pro choromyslné, promiňte v sanatoriu, které vymyslel Jiří Chour a sehrál ve svých oblíbených Robčicích, máte se na co těšit. Překvapivě se i autor to táborové hry shlédl v lékařích z Curychu. Proměňte i vy váš tábor v ústav choromyslných. Hrajte s Chourem! Cena 30 Kč.
 
 
 
 
 
 

Českosaské ŠvýcarskoČeskosaské Švýcarsko - publikace je bohužel již vyprodaná

Dlouhodobou etapovou hru vhodnou pro středně velké oddíly vypravil do tisku již v roce 1994 Zděnek Rolinc z TOM Pawnee z Bystřice pod Hostínem. Dopisy ze Švýcar motivují váš oddíl spolehlivě k celoroční etapové hře. Cena 30 Kč.
 
 
 
 
 
 

AlbertAlbert - publikace je bohužel již vyprodaná

Byl hezký teplý letní den, začátek července Léta Páně 1633, kdy po napolo zarostlé zanedbané lesní cestě jeli 3 muži na koních. A pak už se rozvine táborová hra. Na novohradském panství (nebo kdekoli jinde) řádí banda penězokazců a Albert Buquoy, mladý šlechtic, se jim snaží čelit. Napínavější příběh jste jaktěživi nečetli. Cena 30 Kč.
 
 
 
 
 

Pán prstenůPán prstenů - publikace je bohužel již vyprodaná

Kdo by ho neznal! Ovšem hrát ho v hustém lese, proměnit své svěřence v trpaslíky! Opět s Jiřím Chourem vzrušující, profesionální táborová hra. Cena 30 Kč. Publikace je bohužel již vyprodaná.
 
 
 
 
 
 
 

HolubinkyHolubinky - publikace je bohužel již vyprodaná

Holubinky jsou obec. Stojí na louce a bydlí v ní Tomíci. Všichni sbírají houby. Víc nemá cenu prozrazovat, kupte si raději táborovou hru Holubinky. Od hry se nebudete schopni odtrhnout za dlouhých zimních večerů nejprve vy, v létě na táboře pak ani vaši svěřenci. Cena 30 Kč. Publikace je bohužel již vyprodaná.
 
 
 
 
 
 

Krhutska kronikaKrhůtská kronika - publikace je bohužel již vyprodaná

Pajů kuhy žalobej, mřežon žguty padů, baha ruk vod sudačol, kaži duša kadů! Kaži jej pud z kimorín, z tratora son zbyjdi, da huhlavy mhlivy dbar, zdrava dijdi. Neoslyš ny Lomikel, daji žor i lytva. Bjadoch! Achů úvy! Žel nastáše ponikva. Uznejte, že není skoro co dodat. Oddíl, který si chce vyzkoušet slavnost pálení žáhy, zablbnout si s vrávory, nebo si zazpívat správny. Cena 30 Kč. Publikace je bohužel již vyprodaná.
 

Ostatní publikace

Z historie organizované turistiky (Jan Havelka)

Publikace popisuje historii Klubu českých turistů a organizované turistiky v našich zemích.  Jan Havelka - autor knihy, byl dlouholetým předsedou KČT. Cena knížky je 50 Kč.

 

 U táborového ohně (Vladimír Rogl)

Reprint kultovní knížky z konce 60. let vydalo nakladatelství Pragoline za podpory našeho spolku. Příručka plná praktických a osvědčených rad pro mladé turisty a táborníky Cena knížky je 50 Kč (máme posledních pár kousků).

 

Tomík tomíkovi 2015 - 2017

Podtitulek vysvětluje vše. Katalog ubytování nabízí jednak základny Asociace TOM, jednak oddílová tábořiště, řadu oddílových kluboven, či jenom možnost přespání v sokolovně, útulné školní třídě.

 

Mezi hořci - zadní obalMezi hořci - přední obalMezi hořci

Ústředí Asociace TOM nabízí k zakoupení veselou hříčku na procvičení postřehu (obdobu pexesa) Mezi hořci. Hra pochází z dílny Jiřího Paláta a Iva Skočka, autorů Hravých krabic. Cena pro tomíky činí 60,-Kč, pro ostatní 100,-Kč. Zájmeci, pište objednávky na mail: ustredi@a-tom.cz či volejte na tel.: 220 910 460.

 

Chalupář TOMChalupář TOM - publikace je bohužel již vyprodaná

Chalupář TOM je barevná publikace mapující patnáct let chalupaření, tedy budování chalup, statečků, ubytoven či herberků. Knihu jsme pokřtili na poděbradském sněmu v roce 2010. Na místě se při "prodeji" publikace podařilo vybrat více než deset tisíc Kč, které jsme bezezbytku rozdělili na dobročinné účely, konkrétně na postižené Haiti a také rodině popálené Natálky.
 

Vandrovní knížka

Wanderbuch, cancák, zápisník. Je skvělé být členem takového spolku, který umožní svým členům, aby si své zážitky, dojmy, nápady, radosti a možná občas i frustrace psali do tak krásné vandrovní knížky. Že je určena i pro sbírání razítek je asi jasné. Je v pěkné plátěné vazbě, nabízíme i v hořcově modrém kabátku. Cena je 40 Kč pro tomíky a jejich vedoucí, pro nečleny 50 Kč. Aktuálně až do odvolání nabízíme akci: 8 knížek + 2 zdarma. Každou devátou a desátou objednanou knihu neplatíte, objednáte a zaplatíte 8 dostanete 10 Ks (16+4, 24+6 atd....) A to se vyplatí!
 

Pexeso Veverka JoachymaPexeso Veverka Joachyma

Pexeso, které jasně dokazuje, že Veverk Joachym si rozumí s topografickými značkami. Další materiál z dílny Jiřího Choura. Cena jednoho výtisku je 10 Kč, při odběru více než deseti kousků je jedenáctý zdarma.
 
 
 

OmalovánkyOmalovánky

Lesní školku sojka střeží, na vetřelce zaječí: "Hybaj odsud darebáci, máte pysky zaječí!", "Postaví stan, oheň vznítí, guláš z buřtů zvládl, z hlavy plynně recituje, kdy císař pán vládl". No řekněte, může malý tomík, někdy mezi třemi a šesti lety být bez tak skvělých veršů? Pro malá dítka z našeho spolku jsou určeny omalovánky z dílny Jiřího Choura. Cena 10 Kč.

 

Nový Zápisník tomíka

Dlouho očekávaný a nově upravený Zápisník tomíka je k dispozici na ústředí Asociace TOM. Zápisník stojí 24,-Kč, pište si o něj na adresu: omanek@a-tom.cz. Minimální odběr je pět kusů, platbu prosíme převodem. Kdo odebere deset kusů, má vždy jeden výtisk zdarma. Můžete se těšit na pěknou grafiku a obrázky, na kapitolky o stanech, spacácích, nožích, ohni atd. To vše v retro obálce a formátu A5.
Aktuálně až do odvolání nabízíme akci: 8 Zápisníků + 2 zdarma. Každý devátý a desátý objednaný Zápisník neplatíte, objednáte a zaplatíte 8 dostanete 10 Ks (16+4, 24+6 atd....) A to se vyplatí!
 
 

Zápisník tomíka - novější verzeZápisník Tomíka - již není v distribuci

Hravý zápisníček pro mladší tomíky pochází z dílny herního guru Jiřího Choura. Oddílové dítko v něm najde poučení o KPZ, stanů, dobrém noži, správném používání sekyry. Horlivý čtenář se může naučit Morseovu abecedu, přečíst si pár slov o E.T. Setonovi, nebo o historii asociace tomíků. Zápisník byl vydán s podporou MŠMT a v roce 2007.
 
 
 
 
 

Zápisník tomíka - starší verzeZápisník Tomíka - již není v distribuci

Je z poloviny 90. let a nabízí rovněž tradiční obsah: mapové značky, obsah lékárničky, pár akordů a třeba indiánské písmo.
 
 
 
 
 
 
 

Trampoty veverka JoachymaKomix Trampoty Veverka Joachyma - publikace je bohužel již vyprodaná

Kdo máte rádi svérázného veveřáka a při čtení Tomíka nedočkavě obracíte na poslední stranu, jásejte. K dvacátému výročí svého vzniku vydala Asociace TOM komiks - tedy přesněji k.o.mix Jirky Choura, kde si Veverkových příhod a nehod užijete na 31 stranách. Cena 20 Kč a při odběru 5 kusů je šestý zdarma.
 
 
 
 
 
 

Boty do horBoty do hor - publikace je bohužel již vyprodaná

Na titulní stráce je svalnatý Komenský s hořcem na prsou, aby také ne! V populární brožuře Boty do hor, kterou napsali jiří Chour, Tomáš Novotný, Mojmír Nováček, Petr Ďoubalík, Jiří Šmída a Mjr. civ. služby v.v. cestovatel Zdeněk Šmída se zvláště začínající vedoucí dovědí, jak oddíl založit, úspěšně vést, jak komunikovat s rodiči, veřejností a zejména svěřenci atd.
 
 
 
 
 

MozaikaMozaika - publikace je bohužel již vyprodaná

Má možná trochu smutný obal. Ale její autor pražský vedoucí TOM Jan Moravec - Ťava do ní zasadil 30 poetických, přitažlivých a dobře napsaných příběhů, literárních námětů, na výpravu. Jsou to texty, které svého času vycházely v Tomíkovi, a které vám mohou být inspirací pro přípravu bezvadného výletu. Myslíte, že by děti nezajímala legenda o čertově stěně u Vyššího Brodu?
 
 
 
 
 

Putování spokojeného člověkaPutování spokojeného člověka

Jiří Královec z nadačního fondu Klíček je autorem svébytného, svěžího dílka, plného humoru, jiskřivé poetiky a taky trochu nostalgie. Tuhle útlou knížečku můžete použít se svým oddílem jako námět na táborovou hru, ale můžete si ji číst na táboře za deštivého dne, v letadle mezi Moskvou a Novým Zélandem nebo z ní třeba pro pobavení v hospodě citovat kamarádům. Cena je 40 Kč za kus.
 
 
 
 
 

Tomík tomíkoviTomík tomíkovi

Podtitulek vysvětluje vše. Katalog ubytování, který vychází každý druhý rok, šesté vydání je z roku 2011 a zájemce v něm najde spoustu možností, jak se levně ubytovat. Katalog nabízí jednak základny Asociace TOM, jednak oddílová tábořiště, řadu oddílových kluboven, či jenom možnost přespání v sokolovně, útulné školní třídě. Pro Tomíky je katalog zdarma, ostatní zaplatí 20,- Kč.
 
 
 
 

Výroční zpráva 2011Výroční zpráva

Výroční zpráva vychází každoročně. Od toho je výroční, že je veřejným dokumentem, který Tomíci vydávají od roku 1997. Najdete v ní údaje o organizační struktuře spolku, členské základně, obsahuje adresář krajánků, rekapitulaci výletů a výprav, našich zahraničních aktivit,. Nechybí přehled o tom, které naše podniky byly podpořeny dotací ministerstva školství.

Ostatní asociační radůstky

Pokud máte o některou radůstku zájem, neváhejte nás kontaktovat na emailu ustredi@a-tom-cz nebo omanek@a-tom.cz. Zastihnete nás také na telefonu +420 220 910 460

Matějova trika

Pokud máte zájem o asociační trika s designem od Matěje Choura z brandýských Veverků, přejděte na web trika.a-tom.cz. Naleznete tam možné varianty a podrobnosti objednání.

Samolepky 

 • Samolepka malá - 5 Kč
 • Samolepka střední - 8 Kč
 • Samolepka velká - 18 Kč
 • Samolepka vypouklá "3D" - 8 Kč

Vlajky

 • Vlajka malá (40x60cm) - 200 Kč
 • Vlajka velká (70x90xcm) - 400 Kč

 

 

 

Asociál

 • různé edice  - 70 Kč

 

Deštník

 • Velký deštník s motivem hořce - 350 Kč

Zbylé radůstky...

 • Nášivka (logo spolku) - 40 Kč
 • Odznáček - 5 Kč
 • Náramek (různé varianty) - 15 Kč