EKONOMICKÉ INFORMACE

lukas.husek

:

AsociaceEkonomika

Čtěte prosím pozorně. Termín vyúčtování táborů byl prodloužen. Toto datum je ale třeba zásadně dodržet, pak se formulář uzavře.

Vážení kolegové,

nejprve připomínka nejdůležitějších termínů:

- do 10.9.- vyúčtování letních táborů

- do 20.9. - projekty na rok 2019 - neorganizovaná mládež a zahraniční akce

- do 31.10. - vyúčtování dotací na akce obecně, na materiál, opravy kluboven

- do 30.11. – vyúčtování nájmů a energií kluboven

Žádáme vás o dodržení termínu vyúčtování, elektronické formuláře se po termínu vyúčtování automaticky uzavřou a jsou nedostupné. Upozorňujeme především ty oddíly, které mají s dodržováním termínů každoroční problém. Pamatujte na to, prosím. Děkujeme.

  • Letní tábory -  termín vyplnění formulářů byl do 10.9. Bohužel v posledních letech se stává velmi často, že tento termín není dodržen. Dochází tedy k tomu, že vyplácení dotací na tábory se také opožďuje, protože je lze vyplatit až po vyúčtování opravdu všech nahlášených táborů. Vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni stále třetina není vyúčtována, prodlužujeme termín na vyúčtování do neděle 16.9. Prosíme všechny o dodržení této prodloužené lhůty. Vyplacení táborů proběhne tedy nejdříve až v polovině října.
  • PD I - výpravy  - v elektronické evidenci jsou již otevřené formuláře na proúčtování  dotace za jednodenní a vícedenní akce oddílu – uvádět můžete akce z celého roku. Podmínkou jsou přiložené seznamy účastníků s datem narození, adresou bydliště a rozpočtem nákladů. Je třeba přiložit i kopie dokladů za uvedené náklady.  Formulář lze vyplnit  nejpozději do  31.10. Po tomto datu se formulář uzavře.
  • Zelené víkendy, Regionální akce, Pohádkový les, Výchovné akce – v elektronické evidenci jsou zpřístupněny formuláře k vyúčtování jednotlivých aktivit oddílu za 2.pololetí roku (těch, které nejsou uvedeny v PD I-výpravách). Požadavky budou uspokojeny pouze za předpokladu, že po vyplacení dotací za tábory a výpravy zbydou volné dotační prostředky. O tom vás budeme informovat nejdříve začátkem listopadu. Nicméně i zde je datum pro odevzdání vyúčtování do 31.10. Případné přeplatky desátků budeme vracet na vaše účty.
  • Nájmy a energie kluboven – předpokládáme, že i v letošním roce bude možné požádat o dotace na nájmy a energie kluboven. Formuláře zpřístupníme začátkem listopadu. Na vyúčtování bude čas do 30.11. kdy se formuláře uzavřou.
  • Projekty na rok 2019 – neorganizovaná mládež a zahraničí – termíny na vyplnění formulářů jsou do 20.9.

Poslední dobou se ve vyúčtování objevují náklady pouze na občerstvení. Metodické pokyny MŠMT dotovat tuto položku neumožňují. Výjimku tvoří pouze nákup potravin na zajištění stravování. Rozhodně sem však nepatří občerstvení u stánku nebo zastavení se s dětmi v restauraci jen např. na limonádu a zmrzlinu. Dotovat lze jen nezbytně nutné náklady akce. Dejte na to prosím pozor! 

Za ekonomický úsek

Kateřina Adamcová

 


Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.