Cestou po našich táborech

zuzka

:

Asociace

Pravidelnou návštěvu táborů, kterou podnikám s Tomkem Hurtem vždy v srpnu, jsme nevynechali ani letos.

Za dva dny  jsme zvládli tomíky z oddílu Klubka Jany Gansové v Dolních Netčicích, skvělý tábor kutnohorských tomíků Jany Liberské na Suché louce u Klokočůvku, olomoucké Tury, kteří tábořili v retro chatičkách pamatujících Gustáva Husáka v Olšance (zato v dobré pohodě a hezkém okolí) a tábor roztockých Kulíšků na pionýrské základně Německé louky  na Šumpersku.

Všude nás vítala dobrá atmosféra, pohoda, nápady, spokojené děti a zapálení vedoucí. Jedni hráli Sanatorium  dr. Robschitze, další se přesouvali v čase či bojovali ve skotských reáliích minulých věků. Vypíchnu tábor kutnohorských tomíků. Manželé Liberští s oběma dcerami a dvacítka táborníků si užívají atmosféru krásné louky, hezky postaveného skautského tábora a denního převlékání do nápaditých historických kostýmů. Posuďte sami!

Pár kroků od tábora kutnohorských jsme potkali partu rodičů a dětí z Valmezu.Příjemné setkání, táboří na krásném místečku patřícímu Royal Rangers.

Cestou jsme mrkli také na základnu do Stříbrných Hor. Vzorně udržovaná panem správcem a hojně využívaná, v den naší návštěvy výjimečně prázdná...

 

Děti kousek od ní nás fascinovaly svým vesnickým obchůdkem. Maliny byly za pět korun, zahradní rybíz za deset, obrázek kreslený desetiletými caparty na kamínku za osm. Čilí malí prckové...No nekupte od nich aspoň něco!

Tomáš Novotný

Fotografie: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosíme odpovězte na otázku
To prevent automated spam submissions leave this field empty.