Na prodej

Publikace Asociace TOM

APublikace Asociace TOMsociační tiskoviny

Pokud máte o publikace zájem, neváhejte nás kontaktovat na emailu ustredi@a-tom.cz nebo telefonu +420 220 910 460

Velká kniha o tomících

k výročí 25 let založení spolku!

Etapové a táborové hry

Ostatní publikace

Ostatní asociační radůstky


Asociační tiskoviny

Časopis Tomík

Každý správný spolek má mít svůj spolkový časopis. Stejně tak i tomíci. Náš čtvrtletník se jmenuje překvapivě Tomík a vychází nepřetržitě od roku 1993. V Tomíkovi najdou čtenáři novinky ze spolkového dění, zajímavosti z České republiky i z ciziny, zážitky mnoha oddílů z výprav, výletů, táborů atd. Tomík vcelku pravidelně přináší přehled novinek ze světa outdooru, nezapomíná na internetové aktualitky, které by mohly zajímat mladší i straší členy hnutí. Tomíkovi se věnuje celá jedna sekce na tomto webu. Bližší informace naleznete ZDE.

Výroční zpráva

Výroční zpráva vychází každoročně. Od toho je výroční, že je veřejným dokumentem, který tomíci vydávají od roku 1997. Najdete v ní údaje o organizační struktuře spolku, členské základně, obsahuje adresář krajánků, rekapitulaci výletů a výprav, našich zahraničních aktivit,. Nechybí přehled o tom, které naše podniky byly podpořeny dotací ministerstva školství.

Časopis Turista

Nejstarší profesionální časopis zabývající se turistikou a pobytem v přírodě má dnes opravdu profesionální, špičkovou úroveň. Celobarevný magazín uspokojí cestovatele tuzemské i zahraniční, lidi klubové i tuláky, kteří se po republice rádi pohybují neorganizovaně. Předplatné časopisu Turista získávají pravidelně zástupci našich oddílů, které se včas registrují (evidují). V každkém čísle je dvoustrana věnovaná tomíkům.

Velká kniha o tomících

Velká kniha o tomících mapuje 25 let činnosti našeho spolku. Výpravná knížka plná oddílových fotek. Jedna kniha stojí 70 Kč a celá tato částka putuje na charitu. K zásilce vám připočteme 50 Kč poštovného. Tedy:

Jedna kniha: 70 Kč + 50 Kč

 Dvě knihy: 100 Kč + 50 Kč (dříve 140 +50)

 Tři knihy: 150 Kč + 50 Kč (dříve 210 +50)

Máte-li zájem, pište na ústředí na mail ustredi@a-tom.cz a do tří týdnů ji máte u sebe. Neváhejte a pište, zásoby nejsou bezedné :).


Táborová dobrodružství

Táborová dobrodružství

Objemná, výpravná  publikace z dílny Ivoše Skočka a Jiřího Paláta z oddílu Zlaté šípy z Valašského Meziříčí. Dílo přináší 5 táborových her. Ve skutečnosti je trestí nesčetného množství nápadů, námětů, postřehů a návodů, jak udělat táborový život pestrý a ještě pestřejší. 100 Kč za kus.

Etapové a táborové hry - sleva na dostupné etapovky - ks za 20,- Kč (dříve 30,-)

Jeníček a Mařenka (táborová hra Karla Olivy)

Deset textů a o mnoho více veselých úkolů. Táborová hra na motivy pohádky Perníková chaloupka z pera Karla Olivy.

Oba dva díly v jednom svazku pouze za 20 Kč (dříve 30,-).


HobitHobit

Tato táborová hra vznikla za spolupráce vedoucích a instruktorů oddílu TOM Bobři z Úštěka. Jak sami autoři podotýkají, hra se od původní verze liší tam, kde při realizaci původní scénář nesplnil očekávání autorů. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit sami. Své svěřence oblékněte do pláštíků a s Gandalfovou pomocí vyrazte na Zlobry.

Cena je 20 Kč (dříve 30,-).


Sanatorium doktora RobschitzeSanatorium Dr. Robschitze

Svět je plný příjemností. Jste-li tomíky v ústavu pro choromyslné, promiňte v sanatoriu, které vymyslel Jiří Chour a sehrál ve svých oblíbených Robčicích, máte se na co těšit. Překvapivě se i autor této táborové hry shlédl v lékařích z Curychu. Proměňte i vy váš tábor v ústav choromyslných. Hrajte s Chourem!

Cena 20 Kč (dříve 30,-).


Ostatní publikace

 

 U táborového ohně (Vladimír Rogl)

Reprint kultovní knížky z konce 60. let vydalo nakladatelství Pragoline za podpory našeho spolku. Příručka plná praktických a osvědčených rad pro mladé turisty a táborníky. Cena knížky je pro členy TOM 50 Kč (máme posledních pár kousků).


Správnou stopou (Vladimír Rogl)

Kniha Vladimíra Rogla poprvé spatřila světlo světa v roce 1969. Publikace však není nikterak zastaralá. Cestovatelské, turistické a topografické rady jsou stále platné. Věříme, že mladým tomíkům přinese poučení i zábavu, stejně jako tomu bylo u mnoha předešlých generací.

Cena pro tomíky je 50,- Kč.


Vandrovní knížka

Wanderbuch, cancák, zápisník. Je skvělé být členem takového spolku, který umožní svým členům, aby si své zážitky, dojmy, nápady, radosti a možná občas i frustrace psali do tak krásné vandrovní knížky. Že je určena i pro sbírání razítek, je asi jasné. Je v pěkné plátěné vazbě, nabízíme i v hořcově modrém kabátku. Cena je 40 Kč pro tomíky a jejich vedoucí, pro nečleny 50 Kč.

Aktuálně až do odvolání nabízíme akci: 8 knížek + 2 zdarma. Každou devátou a desátou objednanou knihu neplatíte, objednáte a zaplatíte 8 dostanete 10 ks (16+4, 24+6 atd....) A to se vyplatí!


Zápisník tomíka

Dlouho očekávaný a nově upravený Zápisník tomíka je k dispozici na ústředí Asociace TOM. Zápisník stojí 20,-Kč, pište si o něj na adresu: omanek@a-tom.cz. Minimální odběr je pět kusů, platbu prosíme převodem. Kdo odebere deset kusů, má vždy jeden výtisk zdarma. Můžete se těšit na pěknou grafiku a obrázky, na kapitolky o stanech, spacácích, nožích, ohni atd. To vše v retro obálce a formátu A5.

Aktuálně až do odvolání nabízíme akci: 8 zápisníků + 2 zdarma. Každý devátý a desátý objednaný zápisník neplatíte, objednáte a zaplatíte 8 dostanete 10 Ks (16+4, 24+6 atd....) A to se vyplatí!


Pexeso Veverka JoachymaPexeso Veverka Joachyma

Pexeso, které jasně dokazuje, že Veverk Joachym si rozumí s topografickými značkami. Další materiál z dílny Jiřího Choura.

Cena jednoho výtisku je 10 Kč, při odběru 8ks obdržíte 10ks, tedy 2 zdarma.


OmalovánkyOmalovánky

Lesní školku sojka střeží, na vetřelce zaječí: "Hybaj odsud darebáci, máte pysky zaječí!", "Postaví stan, oheň vznítí, guláš z buřtů zvládl, z hlavy plynně recituje, kdy císař pán vládl". No řekněte, může malý tomík, někdy mezi třemi a šesti lety být bez tak skvělých veršů? Pro malá dítka z našeho spolku jsou určeny omalovánky z dílny Jiřího Choura.

Cena je 10 Kč.


Putování spokojeného člověka

Putování spokojeného člověka

Jiří Královec z nadačního fondu Klíček je autorem svébytného, svěžího dílka, plného humoru, jiskřivé poetiky a taky trochu nostalgie. Tuhle útlou knížečku můžete použít se svým oddílem jako námět na táborovou hru, ale můžete si ji číst na táboře za deštivého dne, v letadle mezi Moskvou a Novým Zélandem nebo z ní třeba pro pobavení v hospodě citovat kamarádům.

Cena je 20 Kč za kus (dříve 40,-).


Tomík tomíkovi 2015 - 2017- již jen pár kousků - letos chystáme aktualizaci.

Podtitulek vysvětluje vše. Katalog ubytování nabízí jednak základny Asociace TOM, jednak oddílová tábořiště, řadu oddílových kluboven, či jenom možnost přespání v sokolovně, útulné školní třídě.


Z historie organizované turistiky (Jan Havelka)

Publikace popisuje historii Klubu českých turistů a organizované turistiky v našich zemích.  Jan Havelka - autor knihy, byl dlouholetým předsedou KČT. Cena knížky je 50 Kč

Publikace je jen v omezeném množství.


Týpí jako domov (Josef Porsch - Ablakéla)

Dvouset stránkovou knihu o životě výpí a přírodě plnou rad a nápadů na táboření i námětů k zamyšlení je možné si již nyní objednat na mejlové adrese omanek@a-tom.cz její cena je 230,- Kč (vybrané peníze půjdou částečně na charitu). Při zasílání poštou je třeba počítat se 40,- kč za poštovné a balné.

Knížku jsme vydali v limitované serii 300ks, proto si můžete objednat maximálně 2ks na oddíl.


Ostatní asociační radůstky

Pokud máte o některou radůstku zájem, neváhejte nás kontaktovat na emailu ustredi@a-tom-cz nebo omanek@a-tom.cz. Zastihnete nás také na telefonu +420 220 910 460.

Matějova trika

Pokud máte zájem o asociační trika s designem od Matěje Choura z brandýských Veverků, přejděte na web trika.a-tom.cz. Naleznete tam možné varianty a podrobnosti o objednání.


Samolepky 

  • Samolepka malá - 5 Kč
  • Samolepka střední - 8 Kč
  • Samolepka velká - 18 Kč
  • Samolepka vypouklá "3D" - 8 Kč

Vlajky

  • Vlajka malá (40x60cm) - 200 KčVlajka velká (70x90xcm) - 400 Kč

 


  Asociál - hruškový či ořechový

   -  70 Kč


Deštník

  • Velký deštník s motivem hořce - 250 Kč (dříve 350,-) - omezený počet, pro zájemce necháme vyrobit, delší dodaci lhůta.

Formička na perníček - cukroví

Formička - vykrajovátko ve tvaru hořce, třeba na velikonoční či vánoční perníčky. Cena 30,- Kč.


Nášivky a odznáčky

  • Nášivka (logo spolku) - 40 Kč
  • Odznáček - 5 Kč 

Tituly, které již nejsou v nabídce - jsou vyprodány, jejich dotisk neplánujeme.

 Návrat z hvězdNávrat z hvězd - publikace je již bohužel vyprodaná

Autorem je Jiří Chour, jde o táborovou hru s pavědecko-fantastickým motivem. V době, kdy se český premiér chystá vládnout s marťany, je tato hra víc než aktuální. Víte, že se jedna její kapitola jmenuje Mupy Mup? Že vám to nic neříká? Cena 30 Kč.
Publikace je bohužel již vyprodaná.

Českosaské ŠvýcarskoČeskosaské Švýcarsko - publikace je již bohužel vyprodaná

Dlouhodobou etapovou hru vhodnou pro středně velké oddíly vypravil do tisku již v roce 1994 Zdeněk Rolinc z TOM Pawnee z Bystřice pod Hostýnem. Dopisy ze Švýcar motivují váš oddíl spolehlivě k celoroční etapové hře. Cena 30 Kč.
Publikace je bohužel již vyprodaná.

AlbertAlbert - publikace je již bohužel vyprodaná

Byl hezký teplý letní den, začátek července Léta Páně 1633, kdy po napolo zarostlé zanedbané lesní cestě jeli 3 muži na koních. A pak už se rozvine táborová hra. Na novohradském panství (nebo kdekoli jinde) řádí banda penězokazců a Albert Buquoy, mladý šlechtic, se jim snaží čelit. Napínavější příběh jste jaktěživi nečetli. Cena 30 Kč.

Publikace je bohužel již vyprodaná.

Pán prstenůPán prstenů - publikace je již bohužel vyprodaná

Kdo by ho neznal! Ovšem hrát ho v hustém lese, proměnit své svěřence v trpaslíky! Opět s Jiřím Chourem vzrušující, profesionální táborová hra. Cena 30 Kč.

Publikace je bohužel již vyprodaná.

HolubinkyHolubinky - publikace je již bohužel vyprodaná

Holubinky jsou obec. Stojí na louce a bydlí v ní tomíci. Všichni sbírají houby. Víc nemá cenu prozrazovat, kupte si raději táborovou hru Holubinky. Od hry se nebudete schopni odtrhnout za dlouhých zimních večerů nejprve vy, v létě na táboře pak ani vaši svěřenci. Cena 30 Kč.

Publikace je bohužel již vyprodaná.

Krhutska kronikaKrhůtská kronika - publikace je již bohužel vyprodaná

Pajů kuhy žalobej, mřežon žguty padů, baha ruk vod sudačol, kaži duša kadů! Kaži jej pud z kimorín, z tratora son zbyjdi, da huhlavy mhlivy dbar, zdrava dijdi. Neoslyš ny Lomikel, daji žor i lytva. Bjadoch! Achů úvy! Žel nastáše ponikva. Uznejte, že není skoro co dodat.  Určeno pro oddíl, který si chce vyzkoušet slavnost pálení žáhy, zablbnout si s vrávory nebo si zazpívat správny. Cena 30 Kč.

Publikace je bohužel již vyprodaná.

Mezi hořci - zadní obalMezi hořci - přední obalMezi hořci

Ústředí Asociace TOM nabízí k zakoupení veselou hříčku na procvičení postřehu (obdobu pexesa) Mezi hořci. Hra pochází z dílny Jiřího Paláta a Iva Skočka, autorů Hravých krabic. Cena činí 158,-Kč. Zájmeci, pište objednávky na mail: ustredi@a-tom.cz či volejte na tel.: 220 910 460.


Chalupář TOMChalupář TOM - publikace je již bohužel vyprodaná

Chalupář TOM je barevná publikace mapující patnáct let chalupaření, tedy budování chalup, statečků, ubytoven či herberků. Knihu jsme pokřtili na poděbradském sněmu v roce 2010. Na místě se při "prodeji" publikace podařilo vybrat více než deset tisíc Kč, které jsme bezezbytku rozdělili na dobročinné účely, konkrétně na postižené Haiti a také rodině popálené Natálky.


Zápisník tomíka - novější verzeZápisník tomíka - publikace je již bohužel vyprodaná

Hravý zápisníček pro mladší tomíky pochází z dílny herního guru Jiřího Choura. Oddílové dítko v něm najde poučení o KPZ, stanů, dobrém noži, správném používání sekyry. Horlivý čtenář se může naučit Morseovu abecedu, přečíst si pár slov o E.T. Setonovi, nebo o historii asociace tomíků. Zápisník byl vydán s podporou MŠMT a v roce 2007.

Zápisník tomíka - starší verzeZápisník tomíka - publikace je již bohužel vyprodaná

Je z poloviny 90. let a nabízí rovněž tradiční obsah: mapové značky, obsah lékárničky, pár akordů a třeba indiánské písmo.

Trampoty veverka JoachymaKomix Trampoty Veverka Joachyma - publikace je již bohužel vyprodaná

Kdo máte rádi svérázného veveřáka a při čtení Tomíka nedočkavě obracíte na poslední stranu, jásejte! K dvacátému výročí svého vzniku vydala Asociace TOM komiks - tedy přesněji k.o.mix Jirky Choura, kde si Veverkových příhod a nehod užijete na 31 stranách. Cena 20 Kč a při odběru 5 kusů je šestý zdarma.

Boty do horBoty do hor - publikace je již bohužel vyprodaná

Na titulní stráce je svalnatý Komenský s hořcem na prsou, aby také ne! V populární brožuře Boty do hor, kterou napsali Jiří Chour, Tomáš Novotný, Mojmír Nováček, Petr Ďoubalík, Jiří Šmída a Mjr. civ. služby v.v. cestovatel Zdeněk Šmída, se zvláště začínající vedoucí dozví, jak oddíl založit, úspěšně vést, jak komunikovat s rodiči, veřejností a zejména svěřenci atd.


MozaikaMozaika - publikace je již bohužel vyprodaná

Má možná trochu smutný obal. Ale její autor pražský vedoucí TOM Jan Moravec - Ťava do ní zasadil 30 poetických, přitažlivých a dobře napsaných příběhů, námětů na výpravu. Jsou to texty, které svého času vycházely v Tomíkovi, a které vám mohou být inspirací pro přípravu bezvadného výletu. Myslíte, že by děti nezajímala legenda o Čertově stěně u Vyššího Brodu?