Přihlásit se k odběru RSS - Jihočeský kraj

Jihočeský kraj

U tomíků se stále pracuje!

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace, Chalupy

Bylo tomu tak i o víkendu 21. až 23. října, kdy osmnáct brigádníků - tomíků z Prahy, Dobranova, Sedlčan, Hradce Králové, Zadní Třebáně, Hlásné Třebáně, Dvor nad Lužnicí a Poděbrad připravovalo dřevo a uklízelo chalupu v Pořešíně. Hrabání listí, svištění křovinořezů, pokácení několika souší, pálení odpadu...v neděli jsme navštívili Rožmberk a prohlédli si hrad i novou vodáckou základnu tomíků.

Zúčastněným patří můj dík.

(ton)

Začala oprava střechy v Pořešíně

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

Stodola v jihočeském Pořešíně vypadá dnes apokalypticky, jako po požáru či zemětřesení. Realita je optimističtější. Po roce od okamžiku, kdy jsme objevili zpuchřelé nosné trámy, daleko za hranicí životnosti, začíná celková oprava střechy a věnce stodoly.

Mizí tak původní střecha, jejíž vazba byla bezmála stoletá a betonové tašky pamatovaly vládu Antonína Zápotockého. Do konce října bude mít stodola našeho statku střechu novou.

Čistka ve stodole

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

Ne, nejedná se o nadpis do bulvárního plátku – třeba „Čistka ve Stodolní ulici“, ale jde o zcela bohulibou akci v pořešínské chalupě. Začátkem září  se sem vypravili zaměstnanci ústředí, aby připravili stodolu pro tesaře, zedníky…nebudu vás napínat – stodola dostane novou střechu a jako bonus ještě spojovací dveře do dřevníku.

Letní sraz tomíků ve Volarech

lukas.husek
Kategorie: 
Asociace

Od soboty 8. srpna probíhá v jihočeských Volarech letní sraz tomíků. Tradiční akci tentokrát připravil pražský krajánek Petr Teringl. Na Šumavu dorazilo víc než sto dvacet tomíků se svými vedoucími – namátkou uveďme, že na sraz přijely oddíly z Berouna, Napajedel, Vsetína, z Černuce…

Na programu srazu jsou především výlety po Šumavě, večery jsou pak zpestřeny přednáškami například o ekologii. Sraz navštívil také nestor šumavských tomíků pan Čada.

Tomáš Novotný

Atmosféru prvního srazového dne přibližují fotografie Milana Blšťáka.

 

V Pořešíně to žije!

denisa
Kategorie: 
Asociace

V pořešínské statku se dějí věci! Roztočtí tomíci v rámci táborové hry putují časem a na mušce mají rozličné vynálezy a objevy! Bojují na hradě, zkoušejí knihtisk, zkoumají hvězdy, učí se morseovku atd atd.

Pokud Kulíšci zrovna nehrají táborovou hru,často se koupou v Malši, jezdí na výlety- do Rožmberka, Krumlova či Kaplice, vaří buřtguláš na ohni, svádějí turnaje ve vybice, bivakují v lese, sledují divadlo Honzy Hrubce, hrají soutěže, zkrátka se nenudí ani chvilku.

Počasí je letos více než příznivé, a tak držíme palce, aby se tábor povedl až do konce!

(za)

Zpoplatnění vstupu na hrad Pořešín

denisa
Kategorie: 
Asociace, Chalupy

Vážení návštěvníci pořešínské chalupy, věnujte prosím pozornost následující zprávě:

Sdružení Hrady na Malši zavedlo od konce dubna 2015 vstupné na hrad Pořešín v následující výši:

Dospělí    50,-Kč

Děti do 6 let, ZTP, studenti 30,-Kč

Hromadné skupiny 30,-Kč

Celoroční 200,-Kč.

Zvýhodněné vstupné:

Pokud se bude část programu oddílů, které zavítají na pořešínskou chalupu odehrávat na hradě, platí pro ně jednorázové vstupné na všechny dny pobytu pro všechny účastníky turnusu ve výši 30,-Kč.

Jarní úklid v Pořešíně

denisa
Kategorie: 
Asociace, Chalupy

Tomíci ze sedlčanského oddílu Špacírek přivítali jaro brigádou v pořešínské chalupě.

Chalupu vysmýčili od zimních pavučin a nánosů prachu, umyli okna, vytřeli podlahy, uklidili kuchyni a nádobí, prostě provedli pravý jarní úklid.

Špacírku moc děkujeme za dobrovolnou brigádu i pěkné fotky!

(ústř)

 

Stránky