Přihlásit se k odběru RSS - Vzdělávání – proběhlo

Vzdělávání – proběhlo

Proběhlo tomícké školení pro programové vedoucí

denisa
Ve Svratouchu u Svitav byl tento kurz zaměřený na HRY. Organizátoři a zejména účastníci si tedy hodně vyhráli.
Hry na seznámení a stmelení kolektivu, hry pro zapojení mozkových závitů a koordinaci těla. Šifry, hry v trávě, v lese, běhací, dobývací hry. Ale také i náročnější etapové hry, které si vedoucí naplánovali sami.

Školení hlavních vedoucích tábora na Ochozech

denisa

Konečně se rozvolnila opatření k potlačení pandemie a mohlo proběhnout školení hlavních vedoucích tábora v Ochozech u Bystřice pod Hostýnem. Zúčastnilo se 16 adeptů ve věku od 17 do 40 let. Organizátor za radu vzdělávání Standa Prais nás náležitě poučil a provedl všemi právními náležitostmi, jež jsou nutné k provozování tábora.

Vedoucí z TOM Kadao vyrazili na zdravotní kurz

denisa

Podzim je vždy hodně nabitý. Kromě oddílových akcí KADAO, kdy jsme mimo jiné uskutečnili puťák do Žďárských vrchů, zúčastnili se akce KČT Za Posledním puchýřem v Bučovicích, se navíc ještě někteří z nás přihlásili na školení zdravotníků zotavovacích akcí, kterému se zkráceně říká ZDRAVOKURZ.

Probíhá akce Čistý tomík a školení ESO

denisa

Třetím týdnem probíhá akce Čistý tomík, během které spolková revizní komise zkontroluje stovky oddilových vyúčtování.

2.dubna proběhlo v Brně - zároveň s  Čistým tomíkem - také školení k programu ESO, které vedl Tomek Hurt.

Pětihodinového školení se zúčastnilo 28 zájemců a proběhlo v klubovně  TOM Delfíni.  Organizačně jej připravili Pavel Pakosta a  František Frodo Serbus, který zároveň zajistil technickou podporu.

Oběma patří velký dík.

 

(ústř)

 

V Dědově se školili vedoucí

denisa

O víkendu 16.-18.září jsme v Dědově přivítali vedoucí, kteří se chtěli něco naučit o lanech a různých technikách. Počasí vypadlo všelijak, ale naši vedoucí jsou odolní a trocha deště je nemohla rozhodit.
Celý víkend se učili vázat lana, dodržovat bezpečnost, jistit, slaňovat, stavět lanové překážky, dodržovat bezpečnost, jistit, poznávat materiál, jistit, dodržovat bezpečnost,.... a hlavně správně balit lana, protože to je přeci to nejdůležitější :-).

Letní táborová škola 2016 - krátké ohlédnutí

denisa

Táborové školy ve Sloupu se letos zúčastnilo třiadvacet mladých tomíků, nadějných vedoucích.

Oddíly, které letos vyslaly své zástupce: Gaudium Sedlec Prčice, Jeleni Sedlčany, TOM Paprsek Ostrava – Krásné Pole, Chippewa Česká Lípa, Dakoti Česká Lípa, TOM Čtverka Znojmo Veverk Brandýs nad Labem, TamTam Brno, Svišti Český Těšín, TOM Kňouři Brno, TOM Sdružení pro Tábor Lomnice nad Popelkou a S.T.A.N. Praha.

Stránky